1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Laminaty HPL

 

Nasze laminaty HPL Wilsonart dostępne są w bogatej ofercie wzorów i dekorów w formacie 3050 x 1320mm i 3050 x 1240. Trwałość, ergonomia i higieniczność laminatów sprawia, że łączą one w sobie jednocześnie cechy estetycznych laminatów roboczych oraz dekoracyjnych materiałów wykończeniowych.

 wilsonart

 
Kliknij aby zobaczyć katalog

 wilsonart foto

 
Przykładowe zastosowania

Zastosowanie laminatów HPL Laminaty HPL  są wykorzystywane głównie jako elementy aranżacji wnętrz. Służą przede wszystkim do oklejania powierzchni ściennych prostych i zaoblonych oraz płaskich powierzchni, np. płyt wiórowych lub płyt MDF. W przemyśle meblarskim stosowane są głównie jako materiał do produkcji blatów kuchennych, frontów mebli, ścianek przyblatowych. Ze względu na swoją odporność i wytrzymałość często służą jako elementy wykończeniowe ścian w obiektach użyteczności publicznej, w środkach komunikacji jak np. pociągach, czy autobusach oraz jako powierzchnia dekoracyjna do oklejania płycin drzwiowych.
Właściwości laminatów HPL Nasze laminaty HPL charakteryzuje niezwykle twarda i odporna powierzchnia oraz wytrzymałość na zginanie i rozrywanie. Dzięki  specjalnej powłoce ochronnej są odporne na związki chemiczne i biologiczne, a także na promieniowanie UV. Zaawansowana technika prasowania podczas produkcji pozwala na uzyskanie laminatu HPL odpornego na zarysowania, ścieranie oraz działanie wody i pary wodnej. Nasze laminaty HPL są jednocześnie trwałe oraz łatwe w obróbce. Światło i wysoka temperatura nie przebarwiają ich powierzchni. Lewa strona laminatów HPL jest chropowata w celu zapewnienia lepszej przyczepności do klejonej powierzchni.